Użytkownik

O wydawnictwie

 

Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR od 1993 roku publikuje podręczniki szkolne oraz książki pomocnicze dla uczniów i nauczycieli. Z podręczników do języka polskiego naszego Wydawnictwa (seria „Przeszłość i dziś”) uczy się dziś wielu uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Od roku 2019 współpracujemy z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, wspólnie wydając serię „Przeszłość i dziś”, do podstawy programowej z 2017/2018  roku. Jesteśmy jako STENTOR całkowicie niezależni podczas prac nad podręcznikiem. Współpraca ma miejsce w zakresie jego druku, promocji i sprzedaży. Ważnym aspektem jest też to, że nauczyciele pracujący z podręcznikami STENTORA  bądź WSIPu mają pełny dostęp do elektronicznych materiałów metodycznych i multimedialnych obydwu tych Wydawnictw (tzw. Klub Nauczyciela).

 

Specjalizacją naszego Wydawnictwa jest szeroko rozumiana humanistyka. Oprócz podręczników do języka polskiego dla liceum i technikum wydajemy książki z zakresu filozofii i sztuki. Nawiązaliśmy bliską współpracę z filozofem Tadeuszem Gadaczem, tworząc stronę internetową poświęconą jego twórczości filozoficznej (www.tadeuszgadacz.pl) oraz wydając jego książki w wersji papierowej i elektronicznej.

Wznowiliśmy ważną i poszukiwaną monografię Andy Rottenberg, książkę praktycznie pełniącą rolę podręcznika wiedzy o sztuce współczesnej pt. „Sztuka w Polsce 1945-2005” oraz wydaliśmy jej pracę o współcześnie rozumianej roli kuratora sztuki „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna”.

 

Swoją rolę edukacyjną rozumiemy bardzo szeroko. Od wielu lat w całej Polsce organizujemy dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych spotkania, pokazując twórcze powiązania między literaturą a sztuką myślenia. W ten sposób STENTOR wykracza poza wąską formułę zajęć metodycznych i promocji podręczników – mamy bogaty program szkoleń merytorycznych, które niestety przerwała pandemia Covid19. Mamy jednak nadzieję na powrót do tej formy działalności.

 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego na www.stentor.pl.

 

Oferta wydawnicza

Aktualności

Oferta edukacyjna

e-publikacje

BABA OD POLSKIEGO

Wyszukaj

Indeks autorów
Indeks tytułów