Użytkownik

O wydawnictwie

 

Wydawnictwo Piotra Marciszuka STENTOR od 1993 roku publikuje podręczniki szkolne oraz książki pomocnicze dla uczniów i nauczycieli. Z podręczników do języka polskiego naszego Wydawnictwa (seria „Przeszłość i dziś”) uczy się dziś wielu uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Od roku 2019 współpracujemy z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, wspólnie wydając serię „Przeszłość i dziś”, do podstawy programowej z 2017/2018  roku. Jesteśmy jako STENTOR całkowicie niezależni podczas prac nad podręcznikiem. Współpraca ma miejsce w zakresie jego druku, promocji i sprzedaży. Ważnym aspektem jest też to, że nauczyciele pracujący z podręcznikami STENTORA  bądź WSIPu mają pełny dostęp do elektronicznych materiałów metodycznych i multimedialnych obydwu tych Wydawnictw (tzw. Klub Nauczyciela).

 

Specjalizacją naszego Wydawnictwa jest szeroko rozumiana humanistyka. Oprócz podręczników do języka polskiego dla liceum i technikum wydajemy książki z zakresu filozofii i sztuki. Nawiązaliśmy bliską współpracę z filozofem Tadeuszem Gadaczem, tworząc stronę internetową poświęconą jego twórczości filozoficznej (www.tadeuszgadacz.pl) oraz wydając jego książki w wersji papierowej i elektronicznej.

Wznowiliśmy ważną i poszukiwaną monografię Andy Rottenberg, książkę praktycznie pełniącą rolę podręcznika wiedzy o sztuce współczesnej pt. „Sztuka w Polsce 1945-2005” oraz wydaliśmy jej pracę o współcześnie rozumianej roli kuratora sztuki „From Poland with Love. Listy do Haralda Szeemanna”.

 

Swoją rolę edukacyjną rozumiemy bardzo szeroko. Od wielu lat w całej Polsce organizujemy dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych spotkania, pokazując twórcze powiązania między literaturą a sztuką myślenia. W ten sposób STENTOR wykracza poza wąską formułę zajęć metodycznych i promocji podręczników – mamy bogaty program szkoleń merytorycznych, które niestety przerwała pandemia Covid19. Mamy jednak nadzieję na powrót do tej formy działalności.

 

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego na www.stentor.pl.

 

Oferta wydawnicza

Aktualności

Oferta

e-publikacje

BABA OD POLSKIEGO

Wyszukaj

Indeks autorów
Indeks tytułów